Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Charakter

Cornish rex je přátelské, extrovertní a milé povahy. Rády se mazlí a zbožňují být středem pozornosti. Nejraději jsou ve společnosti svých lidiček, se kterými se rádi mazlí a hrájí si. Na jiné kočky v domácnosti mohou žárlit, ale spíše se to týká velkých skupin koček. Ač se jedná o spíše rozvážné plemeno, jsou Cornishové hbité kočky. Dokáží vyskočit z podlahy až vám na ramena, aby vás uvítaly. Cornish rex je velmi hravé plemeno a vyvádí neuvěřitelné kousky. S dětmi i psy vychází obvykle velmi dobře. Plemeno je vhodné pro majitele, kteří se svou kočkou budou rádi a často mazlit a udržovat s ní kontakt.

Popis cornish rexe

Cornish rex je menší plemeno dosahuje váhy 2,5 až 4,5 kg, tudíž je velikostí podobný spíše Evropské kočce. Nedosahuje rozměrů mohutných koček, jako jsou Mainské mývalí, nebo Britské kočky. Na první pohled zaujme velkýma ušima  Tělo je malé až středně velké, svalnaté s jemnou kostrou. Ocas je dlouhý, útlý a zakončený špičkou. U koťat trochu připomíná krysí ocásek, což působí velmi komicky a roztomile. Kudrnatá srst, která je srovnaná v řádcích, je proslulá svou jemností na dotyk, připomíná stříhaný samet. Srst se skládá pouze s měkké podsady a neobsahuje pesíky (svrchní tužší část srsti). Zbarvení je povoleno jakékoliv. Také se objevují kočky siamského zbarvení, které mají vždy modré oči.

Péče

Cornish rex není nijak náročný na údržbu srsti. Bohatě postačí hlazení, díky tomu, že jeho srst postrádá pesíky a téměř nelíná. Naopak se nedoporučuje kartáčování, aby se jemná srst nepoškodila. Tvrdí se, že je vhodný také pro alergiky, avšak nic není stoprocentní.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hrubky

(Janík, 13. 11. 2010 21:40)

Přestaňte dělat ostudu těm skvělým a nádherným kočičkám !!! Požádejte alespoň průměrného, možná by stačil i podprůměrný, absolvent 8. až 9. třídy základní školy, aby Vám opravil pravopisné chyby ve Vašich propagačních stránkách o tomto nádherném plemenu.